Technologia Jednokablowa

rewolucja w TV satelitarnej

Technologia Jednokablowa

rewolucja w TV satelitarnej

Technologia Jednokablowa

rewolucja w TV satelitarnej

Platforma NC+ uruchomiła w większości swoich dekoderów obsługę systemu jednokablowego (Unicable, SCR), tym samym tworząc wiele nowych możliwości wykonywania instalacji bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania.

Technologia jednokablowa umożliwia transmisję sygnałów satelitarnych po jednym przewodzie antenowym do wielu użytkowników (maksymalnie do ośmiu). Ten sposób transmisji sygnałów posiada wiele nazw handlowych min. UniCable, SCR, OLT czy też TechniRouter, które funkcjonują według wytycznych zawartych w normie EN 50494.

Odbiorniki satelitarne, dostępne w wolnej sprzedaży, od wielu lat mają możliwość pracy z wykorzystaniem technologii jednokablowej, jednak zastosowanie tego rozwiązania w większym zakresie stało się możliwe po uruchomieniu tej funkcji w większości odbiorników platformy NC+.

Na dziś technologia Unicable dostępna jest w odbiornikach:

a także w przeważającej części odbiorników bezpośrednio nie związanych z platformą NC+, np. odbiornikach firmy TechniSat, Ferguson, Golden Interstar, Opticum. Na chwilę obecną technologia jednokablowa to już standard w odbiorze telewizji satelitarnej.

Przykład zastosowania: 

Konwerter jednokablowy SCR


Opis instalacji:

Powyższy szkic prezentuje podłączenie do anteny satelitarnej wyposażonej w konwerter UniCable SCR, aż trzech odbiorników satelitarnych , w tym jeden z podwójną głowicą – wyposażony w dysk twardy , który umożliwia nagrywania i oglądanie dwóch różnych programów w tym samym czasie . Od anteny satelitarnej prowadzimy jeden przewód antenowy , do rozdziału sygnału stosujemy rozgałęźniki sygnałów przenoszące napięcie stałe.

Wykaz zastosowanych produktów: